Genialna narodowa kadra szwajcarska wypracowała awans do ćwierćfinałowej fazy turnieju Mistrzostw Starego Kontynentu! Reprezentacja Francji została pokonana i nie zdobędzie pucharu Mistrzostw Europy!

Fani piłki nożnej byli świadkami genialnego starcia na stadionie w Rumunii na wieczór poniedziałkowy. Niezbyt dużo ludzi liczyło na to, iż starcie pomiędzy francuską drużyną, a kadrą szwajcarską może zagwarantować aż tyle fenomenalnych bramek. Gwiazdy obu reprezentacji pokazali się dobrze, a wygranego starcia zobaczyć mogliśmy dopiero po rzutach karnych. Jako pierwsi bramkę trafili zawodnicy kadry szwajcarskiej, ale piłkarze narodowej kadry Francji niesamowicie zainaugurowali drugą odsłonę, w której dwa trafienia ustrzelił Karim Benzema. Kiedy na 3 do 1 gola zaliczył Paul Pogba mogło się zdawać, że emocje podczas tego starcia w tym momencie się skończyły. Jednak zawodnicy kadry szwajcarskiej nie planowali się poddawać i o dziwo dali radę doprowadzić do rezultatu remisowego. Główny sędzia tego pojedynku nie miał wyjścia i był zmuszony poprosić piłkarzy na dodatkowe trzydzieści minut gry. O wyniku pojedynku zdecydować musiały strzały z 11 metrów, gdyż dodatkowy czas rozgrywki również nie przyniósł końcowego rozstrzygnięcia. Nieznacznie lepsza w czasie konkursu jedenastek okazała się szwajcarska drużyna narodowa, która triumfowała wynikiem 5:4. Podczas ćwierćfinałowego pojedynku piłkarze szwajcarskiej kadry walczyć będą z kadrą Hiszpanii.