Niezwykle ciężki sobotni wieczór dla Interu Mediolan. Gracze Conte podążają w kierunku tytułu mistrzowskiego.

Walka w ekstraklasie włoskiej od niemal dekady nie wydawała się na tyle zatwardziała. Bez dwóch zdań nikt nie myślał nad tym przed pierwszym pojedynkiem ligowych zmagań, że walka o mistrza włoskiej ekstraklasy może być aż tak fantastyczna. Napływ emocji się pojawił chociażby z powodu tego, iż najlepiej wyglądające kluby z Serie A zostały wyrzucone z zmagań europejskich. Mają szansę dzięki temu być skoncentrowani na rozgrywkach Serie A. Powinniśmy zaznaczyć, że utrzymanie fenomenalnej formy w trakcie rozgrywek nie jest wcale takie bezproblemowe. Doskonale przekonali się o tym gracze Rossoneri. Drużyna z siedzibą w Mediolanie od premierowej kolejki prowadziła w tabeli ligowej, lecz w ostatecznym rozrachunku wpadł na nich spadek dyspozycji o stracili pierwsze miejsce. AC Milan został przeskoczony przez lokalnego rywala, a konkretnie Inter z Mediolanu. Piłkarze trenowani przez Conte od tamtego czasu z powodzeniem zwiększają własną dominację nad resztą zespołów z czuba ligowej tabeli. Wszystko wskazuje na to, iż to właśnie Inter Mediolan przerwie cykl regularnych triumfów Juventusu Turyn w rozgrywkach ligowych.

Chcielibyśmy skoncentrować się na zawodnikach Interu w tym spisie. Miniony tydzień był dla nich niesamowicie ciężki. Na placu gry dostrzec mogliśmy, że gracze pragną z całych sił zwyciężyć w meczy z Hellasem Werona. Pomimo to przez większy etap tego spotkania zawodnikom Interu zbrakło farta pod polem bramkowym Hellasu Werona. Finalnie jednak dali radę trafić bramkę. Darmian Matteo ustrzelił bramkę na wagę trzech punktów. Ten triumf bardzo zbliżył Inter do wyśnionego tytułu mistrzów Serie A. Piłkarze Interu z Mediolanu na pięć meczy przed rozstrzygnięciem sezonu ligi włoskiej mają 11-naście punktów przewagi nad ekipą z miejsca drugiego. To niezwykle spora różnica i ciężko będzie ją stracić. Antonio Conte i jego podopieczni są niezwykle nakręceni do tego, żeby sięgnąć po mistrzostwo Serie A. W obecnym roku słabo się zaprezentowali w europejskich rozgrywkach i z całą pewnością mistrzostwo kraju mogłoby zadowolić fanów Interu Mediolan. Wielkie doświadczenia będą nam towarzyszyć do ostatniej kolejki sezonu we Włoszech.