W wielu polskich miastach od ostatniego czwartku trwają strajki mające związek ze zmianami prawnymi dotykającymi aborcji

W aż osiemdziesięciu miastach w kraju oraz w 20 poza granicami Polski, strajkować wyszły dorosłe kobiety, jak też i Panowie na równi z młodzieżą, żeby uzewnętrznić swoje rozczarowanie w sprawie zarządzenia Konstytucyjnego Trybunału w sprawie legalnej aborcji. 22 października, w czwartkowy poranek, zgodnie z decyzją Trybunału, usunięcie ciąży w wypadku chorego zarodka ma stać się niezgodne z zapisami Konstytucji. Od chwili podjęcia owego werdyktu bezustannie trwają manifestacje, mające okazać oburzenie w poruszonej kwestii. Protestującym asystują slogany: "To jest wojna" czy też "Piekło Kobiet". Występują też też takie teksty, jak np. "Wyp*******ć", a także "***** ***", natomiast pod gwiazdkami jest ukryte slogan, w zuchwałym tonie żądający opuszczenia stanowisk przez rządzącą partię. Młode osoby, tak jak i starsi Polacy ruszyli na ulice w swoich miastach, żeby okazać swoje zjednoczenie z kobietami, którym zostały ograniczone prawa do decydowania dzięki wyrokowi rządowemu. Setki tysięcy obywateli w polskich miastach i Polonia za granicą chce oświadczyć, iż taka norma nie powinna być uchwalona i zaprezentować swoje wzburzenie odnośnie zapatrywań obecnie rządzącej partii.

Protesty przybierają na sile

W pierwszych dniach na manifestacji było bez liku osób, a specjalnie zirytowanych Pań. W największych miejscowościach, protestujących były setki, niemniej jednak też w stosunkowo niewielkich miastach ludzie okazywali swój sprzeciw, stawiając się pod budynkami władzy i kierując się na "spacery". W czasie strajków skandowanych jest wiele haseł, odśpiewywane są pieśni, z kolei na kartonowych plakatach można odczytać różnorodne napisy i rysunki, przykładowo "Moje ciało, mój wybór" lub No women, no kraj. Ale głównym znakiem, który jest widoczny bez przerwy, jest czerwona błyskawica. Całe mnóstwo celebrytów oraz internetowych osobistości albo dołącza do demonstracji, pojawiając się na ulicach swoich miast, bądź też publikuje posty w social mediach, demonstrując swoje wsparcie dla sprawy. Za to partia, która obecnie rządzi jak również reprezentanci Kościoła Katolickiego sądzą, iż Strajk Kobiet to zamach, którego celem jest rozstroić Polskę i wnoszą o zaprzestanie demonstracji.

W każdym mieście w Polsce szacunkowo ok. 400 tysięcy ludzi ukazało się na wielu ulicach w aż ponad 400 protestach, jednakże największą liczbę osób manifestujących można było znaleźć w Warszawie. Zarówno Poznań, Szczecin, Kraków a także multum innych wojewódzkich miast zostały ogarnięte protestami. Strajki mają również miejsce w Niemczech, Londynie, we Włoszech, czy również Norwegii oraz Australii. Na ulicach wielu miast niemalże codziennie można napotkać demonstracje, które mają na celu walkę o prawa kobiet w naszym kraju. W piątek 30 października ma odbyć się największa do tej pory demonstracja.

Zostaw komentarz