Firmy wspierają teleopiekę - ruszył projekt Przyjaźni Seniorom

Od stycznia 2014 roku Fundacja NIEZALEŻNI realizuje projekt "Przyjaźni Seniorom".

Poszukujemy Darczyńców, którzy pomogą nam sfinansować wyposażenie 20 osób samotnych i niesamodzielnych w wieku powyżej 80 lat w urządzenia do teleopieki - niewielkie przyciski, pozwalające na wezwanie pomocy w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia – np. upadku, nagłego
pogorszenia stanu zdrowia, zasłabnięcia.

Nie chcemy czekać, aż będzie za późno - chcemy działać już dziś!

Statystki pokazują, że 70% upadków w domach, ludzi powyżej 65-go roku życia zdarza się podczas kąpieli w łazience, gdy dostęp do telefonu jest niemożliwy.

Ponad 40% osób powyżej 65-go roku życia po upadku w domu nie może się samodzielnie podnieść, a więc także dotrzeć do telefonu, aby wezwać pomoc. Ponad połowa osób w chwili zagrożenia i stresu nie potrafi wybrać właściwego numeru telefonicznego do służb ratunkowych.

Rozwiązaniem w takich sytuacjach jest proponowany przez Fundację system teleopieki.
Pomagamy seniorom, osobom samotnym i w trudnej sytuacji życiowej, jak najdłużej pozostać w domu, dbając o to, by w razie zagrożenianie nie pozostawali bez opieki.

Dysponujemy całodobowym centrum interwencyjnym, które pełni telefoniczny dyżur i natychmiast reaguje na zgłoszenia Podpiecznych.
Wiemy, że pomoc udzielona w ciągu kilku minut często jest w stanie zapobiec poważnym powikłaniom, których nie da się cofnąć, zmniejszając tym samym koszty ewentualnej hospitalizacji, leczenia i rehabilitacji.

Dołącz do grona naszych Darczyńców i zdobądź tytuł Firmy Przyjaznej Seniorom!

Więcej o projekcie na stronie: http://fundacjaniezalezni.pl/przyjazni-seniorom