Łączymy pokolenia
Do tego by dobrze się działo, potrzebne są młode ręce i siwe głowy
Obalamy mity
Dom to nie miejsce, w którym tylko mieszkasz, ale miejsce, gdzie ciebie rozumieją.
Przekraczamy granice
Starość przychodzi nie tylko z wiekiem, także wtedy, gdy tracimy ciekawość do świata.
 

Podsumowanie aktywności Fundacji za rok 2015

Podsumowanie aktywności Fundacji za rok 2015

Za nami kolejny rok.
Poniżej krótki opis działań Fundacji NIEZALEŻNI.
Oczywiście cały rok każdego dnia 24h na dobę to czuwanie naszych teleopiekunów w Centrali Teleopieki.
Ich jakże ważna praca to element, który działa niezależnie od innych podejmowanych inicjatyw.

Przed nami kolejny rok. Wierzymy, ze równie twórczy i radosny.

01.01.2015 – Rozpoczął się kolejny rok teleopieki dla mieszkańców Sopotu.

20.01.2015 - W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sopocie, odbyło się spotkanie podsumowujące „sopocki” system teleopieki. W spotkaniu udział wzięli realizatorzy teleopieki, pracownicy socjalni, opiekunki środowiskowe oraz seniorzy, którzy korzystają z tej formy wsparcia.

24.01.2015 -  Zakończyliśmy razem z Małą Agencją Kulturalną, cykl spotkań "Poznaj Swojego Sąsiada" w pasażach TESCO. 

13.06.2015 - Z okazji Światowego Dnia Praw Osób Starszych w Parku Nadmorskim im. Prezydenta Ronalda Reagana w Gdańsku odbył się III Pomorski Piknik Seniora. Organizatorem wydarzenia było Miasto Gdańsk i Fundacja Innowacji Wspierających Samodzielność NIEZALEŻNI. Współorganizatorami przedsięwzięcia była Fundacja 50 Aleja i Fundacja RC.

15.05 – 31.12.2015 - W drugiej połowie maja rozpoczęły się w Poznaniu pilotażowe działania związane z projektem ASYSTENT SENIORA. Projekt zakłada połączenie centrum teleopieki, opieki medycznej w ramach podstawowej opieki zdrowotnej i wsparcia wolontariuszy oraz pomocy sąsiedzkiej skierowanej do seniorów.

28.08.2015 - Kolejny  „Dzień Niszczenia Złych Wspomnień „organizowany przez Miasto Gdańsk oraz Fundację Sztuka Życia Niepokonani. Fundacja Niezależni zachęcała do skorzystania z symulatora odruchów senioralnych ( chętnych nie brakowało). Informowaliśmy również wszystkie zainteresowane osoby o zasadach działania teleopieki  i jej zaletach.

01.-31.10.2015 - W październiku Gdańsk należał DO SENIORÓW. Razem z partnerami przygotowaliśmy dla seniorów, mieszkańców Gdańska wydarzenia związane ze zdrowiem.

10.12.2015 - „Bądź dobrym sąsiadem – usługi sąsiedzkie w miejscu zamieszkania”.
Pod takim hasłem w Siedzibie Gdańskiego MOPR przy ul. Leczkowa 1 odbyło się podsumowanie Zadania Publicznego realizowanego przez Fundację Innowacji Wspierających Samodzielność NIEZALEŻNI na zlecenie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Przyjaźni Seniorom

Dołącz do nas !