Wolontariat

Odwiedź Babcię, zrób zakupy, oswój wilka – dołącz do nas i bądź jak Czerwony Kapturek.

Zostań wolontariuszem Fundacji Niezależni i pomóż nam opiekować się seniorami.

Kiedyś ONI opowiadali bajki swoim wnukom – dziś TY możesz wprowadzić trochę magii w ICH życie.

Jeżeli:

• jesteś pełnoletni,
  • mieszkasz na terenie Trójmiasta,
  • posiadasz telefon,
  • nie jest ci obojętny los osób starszych

możesz pomóc w tworzeniu lub zostać członkiem komitetu sąsiedzkiego w twojej okolicy.

Komitet wspiera działanie systemu teleopieki, dając komfort i poczucie bezpieczeństwa osobom starszym, mieszkającym samotnie. Aby system był w pełni skuteczny i zapewniał natychmiastową interwencję, potrzebna jest zorganizowana pomoc sąsiedzka oraz sieć wolontariuszy gotowych do reakcji na wezwanie podopiecznego. Im więcej osób w komitecie, tym większa szansa na szybką pomoc.

Przykładowe zadania dla wolontariuszy:

• reakcja na zgłoszenia nagłe: upadek, poczucie lęku, samotność
  • pomoc w codziennym funkcjonowaniu podopiecznych: zakupy, spacer, rozmowa
  • udział w akcjach informacyjnych skierowanych do sąsiadów osób objętych systemem teleopieki
  • szerzenie wiedzy dotyczącej istoty tworzenia komitetów sąsiedzkich
  • dostarczanie ulotek