AC Milan zwyciężył AS Romę i nadrobił kilka punktów do zajmującego pierwszej lokaty mediolańskiego Interu! Piłkarscy wielbiciele oglądali niesamowity pojedynek w ramach włoskiej Serie A!

Z całą pewnością w obecnym sezonie Serie A prezentuje się zdecydowanie bardziej emocjonująco niż w minionych latach. Każda drużyna ma kadrę zapełnioną zdolnymi zawodnikami, co może się przekładać na naprawdę pasjonujące mecze. Można też dojść do wniosku, iż po tym, jak pierwszy raz od wielu lat to nie Juventus FC wygrał tytuł mistrza kraju zespoły z ligi włoskiej stały się delikatnie śmielsze. Sukces Interu Mediolan we włoskiej ekstraklasie dowiódł, że każda drużyna może się starać rywalizować o mistrzostwo kraju. Między innymi dlatego czołówka tabeli tegorocznego sezonu jest niezwykle wyrównana i na obecną chwilę nakreślić największego faworyta do końcowego sukcesu. Do końca sezonu pozostało jeszcze naprawdę wiele spotkań a w obecnej chwili to Inter Mediolan piastuje fotel lidera rozgrywek włoskich. O mistrzostwo włoskich rozgrywek walczy jeszcze jedna drużyna z Mediolanu, czyli AC Milan, który mierzył się z AS Romą trenowaną przez szkoleniowca Jose Mourinho.

Trzeba zwrócić uwagę na to, że zawodnicy AC Milan dobrze zaczęli to spotkanie. Wydawać się mogło, że mają przebieg tego starcia pod absolutną kontrolą, gdyż już po piętnastu minutach byli na prowadzeniu wynikiem dwa do zera. Prowadzeni przez selekcjonera Mourinho Jose gracze usiłowali nadgonić wynik, lecz popełnione pomyłki w początkowych minutach pojedynku były zbyt kosztowne. Ekipa z Rzymu w ostatnich minutach pierwszej części pojedynku była w stanie zdobyć kontaktową bramkę, co z pewnością wlało nadzieję w serca kibiców tej ekipy. Abraham Tammy wykończył genialne podanie od Pellegriniego i w 40 minucie trafił do bramki. Gracze Milanu nadal konstruowali kontrataki na bramkę Romy, gdyż nie mieli w planach czekać do końcowego gwizdka arbitra. W ostatecznym rozrachunku Milan zwyciężył wynikiem 3:1, a bramkę numer trzy strzelił Leao na osiem minut przed ostatnim gwizdkiem. Na zwiększenie wyniku Milan wypracował sobie szansę na koniec, jednak z rzutu karnego nie zdołał trafić Ibrahimović, gdyż jego strzał obronić zdołał Rui Patricio.