Cornet zagra w IV rundzie turnieju Wimbledon po tym jak ograła reprezentantkę Polski!

Od dłuższego czasu u nas panuje niezwykła moda na śledzenie meczów tenisowych i warto wziąć to pod uwagę. Nie jest to oczywiście przypadek, gdyż wielka w tym zasługa Świątek, która na kortach pokazuje kosmiczną dyspozycję od dłuższego czasu. Eksperci zdają sobie sprawę z tego, jak genialnie pokazuje się w aktualnym sezonie Świątek i ciężko temu zaprzeczyć. Przed spotkaniem w 3 fazie Wimbledonu Świątek mogła poszczycić się passą bez porażki, trwającą 37 spotkań. To z całą pewnością najwybitniejsze tego typu osiągnięcie wśród tenisistek w 21 wieku. Poprzednim razem reprezentantka Polski uznała wyższość rywalki 5 miesięcy temu, a wtedy lepsza okazała się Jelena Ostapenko. To nic dziwnego, iż każda seria musi w końcu się zakończyć i tak samo było w w tej sytuacji. Polska tenisistka nie radzi sobie najlepiej na trawiastej powierzchni i w tym spotkaniu było to widoczne.

Start tego starcia był dość zaskakujący, gdyż najlepsze tenisistka w tym roku aż 2 razy przełamywała swoją oponentkę. Ten pojedynek nie przebiegał od początku zgodnie z założeniem zawodniczki z Polski. Wielką ilością błędów ze strony zawodniczki z Polski był naszpikowany mecz z Aliną Cornet, co w finalnym rozrachunku doprowadziło do pierwszej jej klęski po wielu miesiącach. Francuska reprezentantka naprawdę dobrze radziła sobie na trawiastej powierzchni i systematycznie punktowała tenisistkę z naszego kraju. Tenisistka z Francji w rozrachunku końcowym zwyciężyła wynikiem 2:0 i zapewniła sobie kwalifikację do czwartej rundy Wimbledonu. Klęska zawodniczki z Polski znaczy, iż budowana od trzydziestu siedmiu meczów seria triumfów została przerwana. Reprezentantka Polski po przegranym spotkaniu zapowiedziała, iż nie planuje odpoczynku i niedługo ponownie będziemy ją podziwiać na kortach tenisowych. Z całą pewnością na kolejne zmagania z udziałem polskiej zawodniczki czekają wielbiciele tenisa z naszego kraju.