Sport

Daniel Ricciardo triumfował na ziemi włoskiej, a Norris Lando zajął drugie miejsce! Imponująca końcówka oraz wypadek faworytów do tytułu w wyścigu Grand Prix Włoch!

Trwający aktualnie sezon F1 jest niezwykle pociągający i rozsądnie być świadomym tego faktu. W ostatniej dekadzie batalia o czołowe lokaty była zdominowana przez kierowców Mercedesa, a mówiąc konkretniej Lewisa Hamiltona. Zawodnik pochodzenia brytyjskiego w poprzednim sezonie zwyciężył siódmy tytuł mistrzowski, co dało mu szansę zrównać się w ilości pucharów za mistrzostwo z fantastycznym Schumacherem Michaelem. W aktualnie trwającym sezonie zawodnik z Wielkiej Brytanii już nie ma aż tak lekko w walce o ósmy tytuł mistrzowski Formuły jeden. Jest to spowodowane zjawieniem się w stawce Verstappena Maxa, który również śni o tym, aby sięgnąć po tytuł mistrzowski F1. Walka między tymi zawodnikami od początku sezonu jest bardzo zacięta i trudno wskazać kto z tej dwójki pod koniec sezonu sięgnie po tytuł mistrza świata. Włoski wyścig, czyli GP Monzy był kolejną odsłoną walki tych dwóch kierowców. To naprawdę przyjemny tor dla sporej grupy zawodników, a na przestrzeni tego weekendu w bolidzie F1 usiadł Robert Kubica zastępujący Raikkonena, który miał problemy ze zdrowiem.

Kwalifikacyjne sesje do wyścigu o włoskie Grand Prix zapewniły sympatykom siedzącym na trybunach naprawdę dużo emocji. Zakręt numer 1 niedzielnego wyścigu zagwarantował fanom motoryzacji zaciętą walkę, z której najlepiej wyszli Daniel Ricciardo i Verstappen. Bardzo ważne dla rozstrzygnięcia wyścigu niedzielnego były odwiedziny kierowców w alei serwisowej. Chwilę po wymianie kół doszło do niespodziewanego wypadku. W niesamowicie wąskim zakręcie trafili na siebie mistrz F1 oraz Verstappen i w sytuacji, gdy mogło się wydawać, iż jest to koniec walki, obaj kierowcy najechali na siebie kołami, a samochód holenderskiego zawodnika wylądował na samochodzie sterowanym przez brytyjskiego kierowcę. To bez cienia wątpliwości była zaskakująca sytuacja dla kibiców obserwujących na torze, ale nikomu nie stało się nic. Na całej tej sytuacji skorzystali kierowcy zespołu McLarena, którzy niedzielny wyścig skończyli na 2 pierwszych lokatach. Australijczyk Daniel Ricciardo zwyciężył Grand Prix Monzy, a na pozycji numer dwa uplasował się Norris. To na pewno fantastyczne osiągnięcie dla zespołu McLarena.

TOP Konsultant SEO 2021
TOP Konsultant SEO 2021

Zostaw komentarz