Dobiegła końca przygoda wicemistrza polskich zmagań z europejskimi rozgrywkami! Belgijski Gent był zbyt silny i zwyciężył Raków Częstochowa!

Z pewnością rozsądnie zdać sobie sprawę z tego, iż wicemistrz PKO Ekstraklasy naprawdę nieźle wyglądał w kwalifikacjach do europejskich pucharów w aktualnym sezonie. Wicemistrzowie naszej ligi z całą pewnością przedstawiali się najbardziej atrakcyjnie z grupy klubów, które walczyły o udział w Lidze Konferencji. Droga wicemistrza Polski niestety się skończyła, ponieważ Gent był zdecydowanie bardziej wymagającym oponentem. Co prawda pojedynek pierwszy zawodnicy trenera Marka Papszuna zwyciężyli rezultatem 1:0, ale w spotkaniu rewanżowym zdecydowanie lepsi byli reprezentanci drużyny belgijskiej. W meczu numer dwa Gent triumfowało rezultatem 3 do 0 i zagwarantowało sobie miejsce turnieju Ligi Konferencyjnej. Mimo przegranego starcia fani piłki nożnej z naszego kraju mogą być ucieszeni z formy reprezentantów wicemistrza polskiej PKO Ekstraklasy. Dla częstochowskiego Rakowa był to debiut w Conference League i warto zwrócić uwagę na fakt, że zaprezentowali się imponująco.