Drużyna narodowa Polski w siatkówkę pokonuje włoską reprezentację narodową i zajmuje III lokatę w turnieju Ligi Narodów!

W naszym kraju wielbiciele fani przyzwyczajeni są od wielu lat do świętowania medali. Polska narodowa kadra pokazuje fenomenalny poziom na kolejnych turniejach, czego rezultatem są zdobywane mistrzostwa. Trzeba także wiedzieć, że siatkarze z Polski jako jedyni w historii tej sportowej dyscypliny, dali radę obronić tytuł mistrzów świata. To jest niezwykłe osiągnięcie, które zasługuje na podziw i trudno temu zaprzeczyć. Wielkość naszej siatkówki była tworzona na początku obecnego tysiąclecia, gdy szesnaście lat temu wystąpiliśmy w meczu finałowym na mistrzostwach świata. Mariusz Wlazły rozegrał wtedy genialny turniej, a powstrzymali go dopiero brazylijscy siatkarze. Siatkarscy eksperci wysyłali bardzo dużo pochwał w kierunku reprezentacji Polski pomimo klęski w spotkaniu finałowym z kadrą Brazylii rezultatem 0:3. Bez wątpienia nikt nie zdołał przewidzieć, jakie sukcesy odnosić będzie ta generacja siatkarzy w następnych latach.

Dla zwycięstw drużyny Polski z pewnością filarem byli rozważnie wybierani szkoleniowcy. W większości przypadków polscy siatkarze bardzo dobrze się rozumieli ze szkoleniowcami, co przekładało się na fenomenalną dyspozycję na boisku. W przypadku kadry Polski a także trenera Nikoli Grbicia, który przejął drużynę po Heynenie to wygląda tak samo. Pochodzący z Serbii trener na początku nie budził optymizmu wśród dziennikarzy z naszego kraju, jednak wraz z upływem czasu wypracował sobie solidną renomę. We wrześniu kadra Polska bronić będzie tytułu za dwa miesiące. Jednak zanim to nastąpi, siatkarze z Polski wzięli udział w National League. To jest stosunkowo nowy format w siatkówce, który sympatycy przyjęli ze sporym entuzjazmem. Na to, że polska drużyna narodowa będzie w stanie triumfować w Lidze Narodów liczyło bardzo dużo siatkarskich sympatyków. w trakcie grupowych zmagań pokazali się fenomenalnie, a w 1/4 finału triumfowali z irańską drużyną narodową. W 1/2 finału siatkarze kadry narodowej Polski nie dali rady z ekipą USA i musieli zadowolić się spotkaniem o trzecie miejsce. Włoska kadra była rywalem zespołu polskiego. Ten pojedynek w rozrachunku końcowym skończył się rezultatem 0:3 i polska kadra mogła celebrować z powodu brązowego medalu Ligi Narodów.