Ekipa francuska została pokonana i nie uda jej się zdobyć tytułu europejskich mistrzów! Fantastyczna szwajcarska kadra wywalczyła awans do 1/4 finału rozgrywek Euro 2020!

Wielbiciele futbolu w poniedziałkowy wieczór byli widzami niesamowitego meczu na stadionie w Bukareszcie. Niewiele ludzi spodziewało się tego, że starcie pomiędzy narodową drużyną Szwajcarii a francuską ekipą zapewni tak dużo niezwykłych emocji. Zawodnicy dwóch zespołów grali naprawdę doskonale, a triumfatora tego meczu zobaczyliśmy dopiero po rzutach karnych. Jako pierwsi gola strzelili gracze kadry szwajcarskiej, jednak gracze drużyny narodowej Francji genialnie zaczęli drugą połowę, kiedy to 2 trafienia ustrzelił Karim Benzema. Mogło się zdawać, iż ogromne emocje podczas tego meczu w tym momencie się zakończyły, kiedy na 3 do 1 gola ustrzelił Pogba Paul. Jednak reprezentanci Szwajcarii nie mieli w planach odpuszczać i o dziwo dali radę doprowadzić do rezultatu remisowego. Sędzia główny tego starcia był bez wyjścia i musiał poprosić obie drużyny na dodatkowe trzydzieści minut gry. O rozstrzygnięciu starcia zadecydować musiały karne, gdyż nadprogramowy czas gry także nie pozwolił na obejrzenie rozstrzygnięcia. W czasie konkursu karnych skuteczniejsza okazała się szwajcarska kadra, która triumfowała rezultatem 5 do 4. Gracze szwajcarskiej kadry będą się zmagać z narodową kadrą Hiszpanii podczas ćwierćfinałowego spotkania.