Fascynujące przeżycia w starciu finałowym zmagań europejskiej ligi! CF Villarreal pokonał drużynę Czerwonych Diabłów i wyciągnął rękę po puchar!

Duża liczba futbolowych wielbicieli wyczekuje na batalie finałowe najbardziej rozpoznawalnych zmagań i to żadną tajemnicą nie jest. Starego Kontynentu mistrzostwa rozpoczną się za parę tygodni, co znaczy iż będziemy widzami sporej ilości piłkarskich meczów. Jednak przed tym jak to się stanie oczekują na nas finały w najbardziej popularnych drużynowych zmaganiach. Jeden z pojedynków finałowych już za nami i znamy już triumfatora tych rozgrywek. Oczywiście tutaj mowa o zmaganiach Ligi Europy. Po finale europejskiej ligi przyjdzie czas na poznanie wygranego w Lidze Mistrzów, jednak w tym momencie mamy zamiar skupić się na tych zmaganiach pierwszych. Naprzeciw siebie stanęły drużyny CF Villarreal oraz Czerwonych Diabłów. Obecność tych dwóch drużyn w finałowym pojedynku znaczyła, iż na wielbicieli piłki nożnej czekało cudowne widowisko. I w rzeczy samej ten finałowy spektakl był serio fantastyczny.

Bardzo dobrze pod uwagę wziąć fakt, iż mecz finałowy turnieju europejskiej ligi rozegrany został na stadionie Lechii Gdańsk w Polsce. Dla naszego państwa to bez cienia wątpliwości gigantyczny zaszczyt, że mogliśmy gościć dwie tak niesamowite drużyny. Emery Unai jest trenerem zespołu Villarreal CF i znany jest z faktu, iż potrafi triumfować w bataliach finałowych turnieju Europa League. Mimo tego, że trenowany przez Unai'a Emery'ego klub nie był faworytem bukmacherów w pojedynku z Manchesterem United, to właśnie gracze Villarreal byli w stanie strzelić pierwszego gola w tym starciu. Soelskjaera'a Ole Gunnara zawodnicy dostali szansę by golem odpowiedzieć. Wynikiem 1:1 skończył się mecz i dlatego sędzia był zmuszony ogłosić dogrywkę. Piłki nożnej sympatycy w czasie dogrywki nie mieli możliwości podziwiać bramek i z tej przyczyny arbiter prowadzący mecz zaprosił piłkarzy na rzuty karne. Jedenastki to loteria i rozsądnie będzie mieć na uwadze fakt. Skuteczniejszą ekipą w pojedynku tym był Villarreal prowadzony przez Emery'ego, który triumfował rezultatem jedenaście do dziesięciu. Bardzo dobry był to konkurs jedenastek. O triumfie drużyny z Hiszpanii zaważyło przestrzelenie jedenastki przez de Gea Davida, a więc bramkarza Manchesteru United.