Finałowe starcie w tym sezonie nie dla piłkarzy Realu Madryt! Wybitny bój gwiazd londyńskiej Chelsea!

Najbardziej rozpoznawalna sportowa dyscyplina w całej Europie to w dzisiejszych czasach piłka nożna. Nie powinno zaskakiwać to, że piłkarskie mecze mogą się poszczycić tak dużymi rezultatami telewizyjnymi, ponieważ kibiców nożnej piłki jest duża liczba. Ceny za piłkarzy z każdym rokiem coraz większe i dzięki temu kluby potrafią pozyskiwać więcej zasobów finansowych. W zeszłym tygodniu odbyły się mecze półfinałowe zmagań Champions League. Liga Mistrzów to niezwykle ważne pojedynki i każdy szanujący się sympatyk futbolu doskonale zdaje sobie sprawę z tego. W półfinałowym pojedynku naprzeciw stanęły ekipy Realu Madryt a także Chelsea Londyn, a to prowadzi do tego że wszyscy wiedzieli, że spodziewać się można fenomenalnego pojedynku. Z pewnością pojedynek nie zawiódł oczekiwań kibiców piłkarskich, ponieważ obydwa zespoły przedstawiły wyśmienite zdolności. Do batalii finałowej wskoczyć mogła wyłącznie jedna z tych ekip i dobrze mieć tego świadomość, ponieważ piłkarze oraz trenerzy mieli tego świadomość.

W social mediach to spotkanie 1/2 finału było również przedstawiane jako pojedynek 2 młodych i świetnie spisujących się selekcjonerów. Zinedine Zidane oraz Tuchel Thomas to trenerzy, którzy w branży trenerskiej w trakcie ubiegłych lat zdążyli sobie wybudować potężną markę. Jako prowadzący madryckiego Realu Zidane Zinedine miał okazję na czwarty osobisty finałowy pojedynek Champions League w trakcie zeszłych pięciu lat. I choć to jest bez dwóch zdań niespotykane osiągnięcie, to finalnie przez niego prowadzona drużyna nie miała możliwości awansować. Chelsea z Londynu rzuciła na kolana mistrza Hiszpanii i wywalczyła sobie klasyfikację do finałowego pojedynku Champions League. Powinniśmy o tym pamiętać, że gracze szkoleni przez Tuchela rozegrali bardzo dobre dziewięćdziesiąt minut tamtego dnia. Obecni hiszpańscy mistrzowie pokazali się kiepsko i w zasadzie powinni cieszyć się z tego, iż potracili małą liczbę goli. Chelsea FC w starciu finałowym rywalizować będzie z Manchesterem City.