Gigantyczne przeżycia w batalii finałowej turnieju Ligi Europejskiej!

Nie da się ukryć, iż ogromna ilość sympatyków piłki nożnej oczekuje na finałowe mecze najchętniej oglądanych turniejów. Mistrzostwa Europy rozpoczną się niedługo, co oznacza iż będziemy widzami dużej ilości piłkarskich batalii. Jednak zanim to nastąpi czekają na nas mecze finałowe w najbardziej popularnych klubowych zmaganiach. Znamy już triumfatora tego turnieju, ponieważ jedna z finałowych batalii jest za nami. Mowa tutaj oczywiście o rozgrywkach Ligi Europy. Po finałowej rozgrywce Ligi Europy czas nadejdzie na rozpoznanie werdykt w Lidze Mistrzów, jednak w tym momencie chcemy skoncentrować się na tych pierwszych zmaganiach. Przeciwko sobie stanęły kluby Villarreal a także Manchesteru United. Obecność tych dwóch ekip w rozgrywce finałowej oznaczała, iż na fanatyków piłkarskich czekało niesamowite widowisko. Ten spektakl finałowy był w istocie genialny.

Finałowy pojedynek zmagań Ligi Europy był grany na obiekcie ekstraklasowej Lechii w Polsce i trzeba zwrócić na to uwagę. Jest to z całą pewnością gigantyczny zaszczyt dla państwa polskiego, iż okazję mieliśmy przywitać dwie tak bardzo dobre zespoły. Opiekunem zespołu CF Villarreal jest Emery, który jest znany z faktu, iż potrafi sięgać po trofea w finałowych pojedynkach zmagań Ligi Europy. Prowadzony przez niego klub nie był faworytem bukmacherów w starciu z Manchesterem United, lecz to właśnie zawodnicy Villarreal zdołali strzelić premierową bramkę w tym finałowym pojedynku. Gracze Soelskjaera'a Ole Gunnara wykorzystali okazję aby strzelić bramkę dającą remis. Ten pojedynek się zakończył wynikiem remisowym i z tego powodu sędzia prowadzący spotkanie musiał zaprosić obie drużyny na 30. minutową dogrywkę. Piłki nożnej sympatycy w trakcie dodatkowego czasu gry nie mieli szansy widzieć goli i między innymi z tego powodu arbiter zaprosił zawodników na konkurs rzutów karnych. Jedenastki zawierają dużo losowości i będzie rozsądnie mieć świadomość tego faktu. Skuteczniejszą ekipą w tym starciu się okazał Villarreal szkolony przez Unai'a Emery'ego, który triumfował wynikiem 11:10. Niezwykle emocjonujący był to konkurs rzutów karnych. O triumfie drużyny z Hiszpanii zaważyło pudło de Gea Davida, czyli golkipera Manchesteru United.