Kadra Polska poznała już przeciwnika w walce o awans do mistrzostw świata! O finał baraży zawodnicy polscy będą rywalizować z narodowym zespołem Rosji!

ostatnia prosta zmagań kwalifikacyjnych do światowego czempionatu w wykonaniu zespołu polskiego była zaskakująco przeciętna i ciężko temu zaprzeczyć. Ostatecznie reprezentanci Polski zdołali sobie zagwarantować występ w barażach, lecz z za dużą nonszalancją podeszli do starcia z kadrą Węgier. Nie mogliśmy być uprzywilejowani w losowaniu pojedynków barażowych, gdyż nie zdołaliśmy uniknąć porażki. Wylosowaliśmy względnie łatwą ścieżkę barażową więc mamy jednak dużo szczęścia. W pierwszej kolejności oponentem polskich reprezentantów ma być drużyna narodowa Rosji, która na ostatnich mistrzostwach świata dotarła do najlepszej ósemki. Był to bez wątpienia bardzo dobry wynik dla piłkarzy trenera Czerczesowa, jednak po mundialu ich dyspozycja nie układała się za dobrze. I między innymi z tego powodu możemy żywić nadzieję na to, że będziemy w stanie wywalczyć awans do finałowego meczu turnieju barażowego o miejsce na światowych mistrzostwach w Katarze.

Na moment przed losowaniem rywali barażowych na szkoleniowca polskiej kadry Paulo Sousę runęła spora fala krytyki za wyjściową jedenastkę, którą postanowił zagrać w pojedynku z narodową kadrą Węgier. Duże grono dziennikarzy przed najbardziej istotnymi pojedynkami myślało nad tym, żeby powołać zupełnie świeżego selekcjonera. Mimo to Portugalczyk zachował swoje stanowisko i trzeba uświadomić sobie, iż miał w trakcie losowania naprawdę sporo szczęścia. W ten sposób byliśmy w stanie uniknąć niezwykle trudnej rywalizacji z narodowym zespołem Włoch, czyli obecnie urzędującymi czempionami Starego Kontynentu. Jeżeli uda się nam ograć drużynę narodową Rosji to w decydującym pojedynku grać będziemy na Stadionie Narodowym w Warszawie z wygranym spotkania między Szwedami, a czeską narodową drużyną. Bez wątpienia starcie z zawodnikami ze Szwecji byłoby niesamowitą szansą do rewanżu za porażkę rezultatem 2 do 3 podczas mistrzostw Europy. Spotkanie z rosyjską drużyną narodową nie będzie dla polskich piłkarzy za łatwe i trzeba sobie to uświadomić. Jeżeli nadal chcemy myśleć o zakwalifikowaniu się na mundial w Katarze to polska drużyna narodowa musi wdrapać się na najwyższy poziom własnych zdolności futbolowych.