Londyńska Chelsea zapewniła sobie promocję do finałowego spotkania zmagań Pucharu Angielskiej Ligi! Po niesamowitym pojedynku piłkarze prowadzeni przez Tuchela zdołali ograć Tottenham Londyn wynikiem 1:0!

W środowy wieczór sympatycy z Wysp Brytyjskich skupili swój wzrok na meczu, który rozegrał się między Tottenhamem Londyn, a Chelsea z Londynu. Stawka środowego starcia była bardzo wysoka, gdyż wygrany rywalizacji półfinałowej miał awansować do wielkiego finału Pucharu Angielskiej Ligi! Podczas pierwszego meczu tych dwóch zespołów znacząco skuteczniejsza okazała się Chelsea z Londynu, która wygrała rezultatem dwa do zera na własnym terenie. Jednak to nie oznaczało, że w drugim starciu będzie brakowało elektryzujących chwil. Wprost przeciwnie kibice piłkarscy od pierwszej do ostatniej minuty mieli możliwość oglądać niesamowite widowisko. Gracze prowadzeni przez Conte bez cienia wątpliwości mieli nadzieję na dobry wynik, ale ekipa londyńska Chelsea szybko ruszyła do ataku. Piłkarze Tuchela Thomasa wyszli na prowadzenie już w 18 minucie, kiedy to po bardzo dobrym dograniu Mounta piłkę do siatki wpakował Antonio Reudiger.

Bez żadnych wątpliwości to był niesamowity start spotkania dla Chelsea Londyn, która znacznie zdołała zbliżyć się w taki sposób do finałowego meczu Pucharu Ligi Angielskiej. Zawodnicy londyńskiego Tottenhamu od tej chwili odrobić musieli już trzy gole, żeby chociażby doprowadzić do dodatkowych 30 minut. Było to naprawdę ciężkie zadanie. Wielbiciele piłkarscy którzy się pojawili na trybunach w Londynie mieli też bardzo dużo pobudek do złości z powodu systemu VAR. Prowadzący to spotkanie sędzia aż dwukrotnie dyktował wapno dla miejscowych, jednak dwukrotnie też był zmuszony te decyzję cofać po analizie sytuacji za pomocą VARu. Mimo wszystko zawodnicy Tottenhamu Hotspur w dalszym ciągu rywalizowali o dobry rezultat i dali radę nawet ustrzelić bramkę. Lecz w tej sytuacji kolejny raz musiał zainterweniować system VAR i sędzia prowadzący ten pojedynek zasygnalizował, iż Kane w momencie podania znajdował się na spalonej pozycji. Na sam koniec Chelsea z Londynu wygrała tą batalię rezultatem 1:0 i wystąpi w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej przeciwnikiem będzie Arsenal FC albo Liverpool FC.