Naprawdę skuteczny wicemistrz Ekstraklasy zwycięża słowacki Spartak Trnawa rezultatem 2:0!

Sympatycy piłki nożnej z naszego kraju są przyzwyczajeni do tego, że w rozgrywkach europejskich zespoły piłkarskie z Polski nie odnoszą triumfów. Dobitnym tego przykładem może być chociażby to, iż najwybitniejszym triumfem ostatniej dekady jest to, że przed sześcioma laty Legia Warszawa dostała się do grupowej fazy Champions League. 6 lat temu co prawda nie udało się zakwalifikować do fazy pucharowej, jednak przygoda mistrza polskich rozrywek z Ligą Mistrzów we wspomnianym sezonie była bardzo intrygująca. Z całą pewnością nie można tak określić epizodu z Champions League drużyny Lecha z Poznania, który wygrał mistrzostwo PKO Ekstraklasy w minionym sezonie. Z rywalizacji o Puchar Europy ekipa Lecha z Poznania została wyrzucona już w I rundzie kwalifikacji. I chociażby dlatego musi toczyć mecze na najniższym poziomie zmagań klubowych a dokładnie Lidze Konferencji.

Nie da się ukryć, że fani piłkarscy w Polsce pokładają spore nadzieje w zespole wicemistrza Polski. Klub trenowany przez szkoleniowca Papszuna od pierwszego spotkania zmagań eliminacyjnych prezentuje się doskonale. Bardzo dobrze dla kibica wygląda gra wicemistrza polskiej ekstraklasy i można zobaczyć, iż został tam wdrożony konkretny projekt. Trzeba również w tym miejscu pochwalić zarząd tego zespołu, który bardzo dobrze dogaduje się z Markiem Papszunem. W Częstochowie w taki sposób zaprojektowany został kolektyw, który będzie mógł walczyć o mistrzowski tytuł. Dlatego też piłkarscy kibice z naszego kraju mają nadzieję na to, że wicemistrz naszego kraju będzie w stanie zakwalifikować się do Europa Conference League, ale też wygra mistrzostwo ligi. Niezwykle blisko ten cel był w poprzednim sezonie, jednakże na przestrzeni ostatnich spotkań brakło już zespołowi wicemistrza polskiej ligi sił. W ostatni czwartek ekipa Rakowa Częstochowa grała spotkanie ze Spartakiem Trnawa. Mnóstwo ekspertów piłkarskich twierdziło, iż wicemistrz polskiej Ekstraklasy da radę bez problemu poradzić sobie z oponentem. Wicemistrz Ekstraklasy w ostatecznym rozrachunku zwyciężył rezultatem dwa do zera po dwóch trafieniach Iviego Lopeza. To zwycięstwo w znacznym stopniu przybliżył ich do zakwalifikowania się do czwartej rudny eliminacji Ligi Konferencji Europy.