Niezwykłe emocje podczas starcia półfinałowego baraży o Mistrzostwa Świata!

Fani piłki nożnej ze Starego Kontynentu w poprzednim tygodniu z zainteresowaniem czekali na pojedynek narodowej kadry Ukrainy ze szkocką drużyną. Jeszcze parę miesięcy temu to byłoby w pełni zwyczajne spotkanie, jednak okoliczności zdecydowanie się zmieniły. To starcie barażowe w pierwotnym założeniu miało być rozegrane w marcu, jednak przeszkodziła w tym inwazja rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy. Piłkarska federacja Ukrainy zaapelowała o przesunięcie spotkania, na co zgodziła się światowa federacja piłkarska. Nowy termin ustalony został na 1 czerwca i obydwie reprezentacje były gotowe do walki. Faworyta do zwycięstwa w tym meczu barażowym na pewno było bardzo ciężko wskazać. Z wielką zawziętością przystąpili do tego barażowego spotkania gracze ukraińskiej kadry narodowej, żeby pokazać światu, iż są zmotywowani oraz naszykowani do rywalizacji na murawie.

Natomiast reprezentacja narodowa Szkocji to starcie zamierzała potraktować jak każde inne. Selekcjoner od pierwszych minut krzyczał do swoich piłkarzy, że muszą być skupieni i nie mogą pomylić się. Ukraińska narodowa drużyna jest znana z tego, że potrafi konstruować szybkie kontry, które najczęściej kończą się bramką. Należy mieć na uwadze, że to spotkanie naprawdę było niezwykle elektryzujące. Jednak tego dnia zawodnicy ukraińscy byli dużo skuteczniejsi od swoich oponentów. W trzydziestej trzeciej minucie udało im się strzelić bramkę numer jeden, gdy do siatki dał radę trafić Jarmołenko. Pierwsza połowa meczu barażowego była prezentacją świetnie zorganizowanej gry zawodników z Ukrainy, którzy świetnie odpierali zapędy ofensywne szkockiego zespołu. Rezultatem 1:0 dla drużyny Ukrainy skończyła się pierwsze 45. minut pojedynku. Mieliśmy okazję obserwować aż 3 bramki w trakcie drugiej połowy spotkania barażowego. Raz do bramki strzelali szkoccy zawodnicy, a dwa razy piłkarze reprezentacji narodowej Ukrainy. Pojedynek zakończył się wynikiem 3 do 1 na korzyść naszych wschodnich sąsiadów. Ukraina dzięki wygranej nadal ma szansę pojechać na mundial, który odbywać się będzie w Katarze.