Obserwować mogliśmy fenomenalny mecz oraz zwycięstwo Rakowa Częstochowa w wielkim finale rozgrywek o Puchar Polski!

W gronie kibiców piłkarskich z Polski piłkarskie rozgrywki w Polsce wzbudzają zróżnicowane emocje. Bywają takie takie momenty, kiedy odczuwamy ochotę, żeby dopingować naszych graczy jak najmocniej się da i możemy poczuć zadowolenie. Często na grę klubów piłkarskich z naszego kraju naprawdę źle się spogląda i takich momentów także nie brakuje. W kontekście spotkania finałowego zmagań o Puchar Polski mogliśmy wyczekiwać na fantastyczny mecz i nie było co do tego wątpliwości. I faktycznie dobrze podkreślić, że finałowe spotkanie było niesamowicie ciekawe. Przeciwko sobie stanęły aktualnie dwa najlepsze kluby w naszym kraju, a konkretnie Raków Częstochowa i poznański Lech. Te dwie piłkarskie ekipy toczą bój ze sobą także o to, kto po ostatniej kolejce będzie mistrzem PKO Ekstraklasy.

W rezultacie stawka meczu o Puchar Polski bez najmniejszych wątpliwości była znacznie większa. Pokonanie w tak kluczowym pojedynku najpoważniejszego przeciwnika do tytułu mistrzowskiego to na pewno potężny cios. Triumfator jak to w życiu bywa mógł być wyłącznie jeden pomimo tego, że oba te kluby liczyły na triumf. Zdecydowanie lepszą ekipą w przypadku tego spotkania był Raków. Prowadzeni przez selekcjonera Marka Papszuna piłkarze zaprezentowali bardzo dobre piłkarskie zdolności. ciężko nie zaakceptować faktu, iż zasłużyli na ten Puchar, gdyż byli zespołem lepszy od Lecha Poznań pod niemalże każdym elementem. Finalny wynik finałowego starcia między Rakowem Częstochowa, a Lechem Poznań to 3:1. Piłkarze częstochowskiego Rakowa cały czas panowali nad sytuacją, a tego spotkania było naprawdę wiele emocji. Na prowadzenie dali radę wyjść naprawdę błyskawicznie, ponieważ już w 6. minucie i już prowadzenia i już tego prowadzenia nie oddali. Przed zakończeniem pierwszej połowy Raków Częstochowa strzelił bramkę numer dwa, która pozwoliła im wyjść na kolejną połowę z dużym zapasem. W drugich czterdziestu pięciu minutach gracze Lecha z Poznania próbowali nadrobić straty, jednakże zdołali strzelić wyłącznie jedną bramkę. Na kilka minut przed zakończeniem spotkania do bramki strzelili zawodnicy Rakowa Częstochowa i tym samym przypieczętowali swój triumf w wielkim finale rozgrywek Pucharu Polski.