Potężne emocje w finałowym spotkaniu rozgrywek Ligi Europy pomiędzy Eintrachtem Frankfurt, a Rangersami!

Warto pamiętać, że zmagania Europa League w obecnym sezonie były niezwykle emocjonujące. Niezwykle trudno było określić głównego faworyta do zwycięstwa, a piłkarscy sympatycy zyskali okazję podziwiać naprawdę bardzo dużo pasjonujących spotkań. Z pewnością dużą niespodzianką był fakt, iż w fazie pucharowej rozgrywek Europa League rywalizowała Barcelona, która została wyeliminowana z Ligi Mistrzów. Zawodnicy Dumy Katalonii początek nowego sezonu mieli trudny, jednakże wiosną wyglądali zdecydowanie lepiej. Mnóstwo specjalistów piłkarskich twierdziło, iż głównym faworytem do triumfu w Lidze Europejskiej jest właśnie Barca. Gdy na Camp Nou przyleciał niemiecki Eintracht Frankfurt To wszystko odmieniło się. Piłkarze FC Barcelony byli naprawdę zdziwieni i przegrali z niemiecką ekipą 2:3. I od tej chwili zaczęła się doskonała gra piłkarzy niemieckiego Eintrachtu.

Drużyna z Frankfurtu dała radę zakwalifikować się do pojedynku finałowego rozgrywek w Ligi Europy, gdzie ich rywalem był zespół Rangersów. Szkocka ekipa również świetnie radziła sobie w tej edycji Europa League i bez wątpienia to był znakomity oponent dla drużyny z Niemiec. Naprawdę mnóstwo wielbicielu futbolu przyjechało do Sewilli, gdzie był rozgrywany mecz finałowy Europa League. Na trybunach właśnie na skutek tego otrzymaliśmy szansę, aby oglądać prawdziwe futbolowe święto. Trzeba podkreślić to, że starcie to było bardzo wyrównane. Zdecydowanie lepiej zaczęli je jednak piłkarze Rangersów, którzy zdołali objąć prowadzenie 1:0. Jednak piłkarze niemieckiej drużyny nie zamierzali się poddawać i parę minut później odpowiedzieli bramką. Do zakończenia tego spotkania nie nie mieliśmy okazji zobaczyć już goli, i dlatego sędzia ogłosił dodatkowe trzydzieści minut gry. W dodatkowym czasie gry także nie padła bramka decydująca, a więc o triumfatorze Ligi Europy miały rozstrzygnąć karne. Eintracht Frankfurt w trakcie konkursu jedenastek był skuteczniejszym klubem i zwyciężył wynikiem 3 do 2. Dla wszystkich fanów niemieckiego zespołu była to bez cienia wątpliwości niezwykła okoliczność.