Reprezentacja Danii w dalszym ciągu ma szansę na podniesienie mistrzowskiego pucharu na czempionacie europejskim! Podopieczni selekcjonera Hjulmanda Kaspera zwyciężyli czeską narodową kadrę i wywalczyli awans do 1/2 finału!

Duńscy piłkarze nawet przez moment nie planują przestać zwyciężać. Trwające w tym momencie europejskie mistrzostwa się zaczęły dla graczy Danii naprawdę kiepsko i mogło się wydawać, iż bardzo szybko zostaną wyeliminowani z rozgrywek. Po 2 niezwykle trudnych starciach przyszedł czas na mecz z drużyną Rosji, które zagwarantowało piłkarzom Danii kwalifikację do 1/8 finału. Marsz zawodników drużyny Danii po ponowne rewelacyjne triumfy rozpoczął się w tym momencie. Czeska reprezentacja, która też genialnie dawała radę sobie w tym turnieju była oponentem drużyny narodowej Danii w starciu ćwierćfinałowym. Rozsądnie mieć świadomość tego, iż to było niezwykłe starcie i obie ekipy zagrały dobrze. Mogła się zakwalifikować tylko jedna drużyna do finałowej czwórki i w tym spotkaniu lepsza okazała się duńska reprezentacja. Wynikiem 2:1 wygrali piłkarze duńskiego zespołu i sobie zapewnili promocję do najlepszej czwórki. Będą się zmagać w starciu półfinałowym z drużyną Anglii, która świetnie dała sobie radę z ukraińską drużyną narodową, ogrywając ją rezultatem cztery do zera.