Robert Lewandowski ma nowy klub - od nowego sezonu będzie występował w FC Barcelonie!

Bez najmniejszych wątpliwości obecnie najchętniej oglądaną dyscypliną sportu w całej Europie jest piłka nożna. Na kosmiczne wpływy dla drużyn piłkarskich oraz piłkarzy ma wpływ to, że spotkania piłki nożnej mogą wygenerować astronomiczne wyniki telewizyjne. Warto pamiętać, iż co jakiś czas możemy być świadkami niespodziewanego transferu z udziałem najlepszych zawodników piłkarskich. Piłkarskie zespoły delikatnie spuściły z tonu i za zawodników nie proponowało się kosmicznych kwot po perturbacjach związanych z pandemią koronawirusa. Cały czas są to spore sumy, jednakże kryzys spowodował, iż dyrektorzy do finalizowania transferów podchodzą rozważnie. Dziennikarze sportowi po ostatnim spotkaniu poprzedniego sezonu rozmyślali nad tym, jak będzie wyglądał skład Barcy. Pomimo tego, że Barcelona zmagała się z problemami finansowymi i takdała radę zaskoczyć swoich fanów.

Od początku maja w social mediach mogliśmy zobaczyć pogłoski na temat transferu RL9 do ekipy z Barcelony. Mało kto najpierw rozważał te plotki na poważnie, jednak w kolejnych tygodniach brzmiało to coraz poważniej. Szefowie klubu z Monachium podkreślali, że Lewandowski dogra do końca swój kontrakt, który skończy się w czerwcu 2023. Innego zdania był agent piłkarza i sam polski reprezentant, który dobitnie obwieścił, iż przygoda z niemiecką drużyną skończyła się dla niego. Ostatecznie Bawarczycy zaakceptowali ofertę Barcy za reprezentanta Polski, która opiewała na czterdzieści pięć milionów euro. Tym samym reprezentant naszego kraju został najbardziej wartościowym graczem w historii polskiego futbolu. Jest on też pierwszym piłkarzem z Polski, który grać będzie w zespole z Barcelony. Jest to z całą pewnością doskonała wieść dla wszystkich fanów piłkarskich z naszego kraju. Na pewno możliwość oglądania piłkarza z Polski w barwach jednego z najpopularniejszych piłkarskich drużyn to fenomenalne przeżycie.