Sensacyjny wynik w inauguracyjnej rundzie rozgrywek Ligi Europy! Legia pokonała Spartak z Moskwy i objęła lokatę numer jeden w klasyfikacji swojej grupy!

drużyny piłkarskie z Polski bardzo rzadko zapewniają fanom optymistyczne doznania w zmaganiach europejskich i nie podlega wątpliwości to. Zazwyczaj polskie kluby w oka mgnieniu ponoszą klęski w rozgrywkach eliminacyjnych i kończą swój udział w europejskich rozgrywkach i jesteśmy przyzwyczajeni do tego. W tym sezonie kibice piłkarscy z naszego kraju mogli być jednak o wiele mocniej zadowoleni z formy zespołów piłkarskich. W końcowym rozrachunku tylko Legia z Warszawy awansowała do zmagań grupowych rozgrywek europejskich, jednakże reszta drużyn na etapie kwalifikacyjnych potyczek poradziła sobie naprawdę dobrze. Dziś jednakże chcielibyśmy się skupić na formie Legii, która w środowy wieczór rozpoczęła batalię w grupowych zmaganiach Ligi Europejskiej. Przeciwnikiem w pierwszym meczu grupowej batalii był Spartak z Moskwy, a więc niesamowicie zasłużony klub wywodzący się z Rosji.

Przed tym starciem bardzo dużo redakcji sportowych jednomyślnie twierdziło, że Legii bardzo trudno może być starać się o jakąkolwiek zdobycz punktową. Przed rozpoczęciem pojedynku Spartak Moskwa wydawał się przeciwnikiem zdecydowanie mocniejszym i mistrz polskich rozgrywek musiał się mocno starać, aby zdobyć chociażby remis podczas tego meczu. Sytuacja w meczu wyglądała jednak trochę inaczej, co z całą pewnością jest fenomenalną wiadomością dla fanów piłki nożnej z naszego kraju. Już od pierwszych minut tego spotkania piłkarze prowadzeni przez Michniewicza zagwarantowali gospodarzom i w paru przypadkach znaleźli się blisko zdobycia bramki. Bez cienia wątpliwości piłkarze moskiewskiego Spartaka byli mocno zadziwieni tym, w jakim stylu to starcie rozgrywają gracze Legii z Warszawy. Naprawdę przemyślana okazała się gra mistrza polskiej ligi i można było dostrzec w niej pomysł na to spotkanie. Mogło się wydawać, że mecz zakończone zostanie wynikiem remisowym w sytuacji, gdy na tablicy pojawiła się ostatnia minuta spotkania. W doliczonym czasie gry jednak zawodnicy warszawskiej Legii przeprowadzili niesamowitą kontrę, która zakończyła się golem dla zespołu przyjezdnych zdobytym przez Kastratiego Lirima. Piłkarze Spartaka z Moskwy jeszcze się starali zdobyć wyrównującą bramkę, ale zabrakło im paru minut i to właśnie piłkarze mistrza rozgrywek polskich mieli możliwość świętować trzy punkty.