Utrata punktów mistrza angielskiej ligi i niesamowity pojedynek w 26. kolejce! Tottenham z Londynu ograł mistrzów Anglii po trafieniu w ostatnich minutach!

Mnóstwo kibiców piłkarskich ze Starego Kontynentu uważa, iż angielska Premier League jest na tą chwilę najlepszą ligą piłkarską na całym świecie. Swoją renomę angielska Premier League pielęgnowała od lat, a idealnym tego przykładem są słupki sprzedaży, które rozgrywki te osiągają co kolejkę. Należy także pamiętać, iż kluby z ligi angielskiej niemal w każdym sezonie doskonale wyglądają w europejskich rozgrywkach. Fantastycznym tego przykładem jest choćby to, że panującym aktualnie mistrzem rozgrywek Champions League jest Chelsea, a więc zespół z ligi angielskiej. City też ma chrapkę na triumf w tych prestiżowych europejskich rozgrywkach i nie podlega to żadnej wątpliwości. W zeszłym roku gracze City awansowali do spotkania finałowego Ligi Mistrzów, ale wówczas musieli uznać skuteczność drużyny prowadzonej przez Tuchela Thomasa. To bez żadnych wątpliwości był ogromny cios dla szkoleniowca City Pepa Guardioli, który w aktualnie trwającym sezonie da z siebie wszystko, aby zdobyć wymarzone trofeum europejskie.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż mistrz ligi angielskiej jest na świetnej drodze, by sobie uprościć drogę po puchar Champions League. Nad resztą zespołów udało im się wypracować solidną przewagę w ligowych rozgrywkach, co da im możliwość bardziej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Podczas weekendu jednak piłkarze City mierzyli się Tottenhamem z Londynu i z całą pewnością nie spodziewali się tak wymagającego meczu. Drużyna londyńskiego Tottenhamu od pierwszych minut meczu ambitnie wyruszyła z atakami, czego wynikiem była bramka już w czwartej minucie meczu. Piłkarze z Manchesteru byli zmuszeni ruszyć do gonienia rezultatu. Z pewnością piłkarscy sympatycy z Manchesteru poczuli ulgę, w momencie, gdy futbolówkę do bramki w 36 minucie umieścił Guendogan doprowadzając tym samym do wyniku remisowego. Podczas drugiej części spotkania do głosu ponownie doszli gracze Tottenhamu, którzy za sprawą Harryego Kane'a wyszli na prowadzenie. Wszystko wskazywało na to, iż ten mecz zakończy się trzema punktami dla Tottenhamu FC, lecz w 92 minucie z karnego strzelił Riyad Mahrez. Arbiter w 95. minucie spotkania wskazał na karnego dla Tottenhamu FC. Kane zamienił karnego na gola i w ten oto sposób zagwarantował zwycięstwo dla gości.