Zwycięstwo zawodników Paulo Sousy z kadrą Andory. Już czas na mecz z Anglikami!

Kwalifikacje do mistrzostw świata, które rozegrane zostaną w Katarze za rok ruszyły w poprzednim tygodniu. Od kilkunastu tygodni nasz zespół posiada nowego trenera, a więc eksperci liczą na to, że gra reprezentacji polepszy się konkretnie. Obecnie jesteśmy już po dwóch spotkaniach pod wodzą Sousy Paulo i trzeba przyznać, że bardzo ciężko na bazie tego zdiagnozować formę naszych zawodników. Musimy mieć nadzieję, iż z każdym kolejnym meczem gra naszej kadry będzie wyglądać lepiej. Dużo miłośników naszej reprezentacji liczyło na to, iż spotkanie z reprezentacją Andory będzie prostym zadaniem i atakujący gracze zyskają możliwość na strzelenie pokaźnej ilości bramek. Rzeczywistość prezentowała się jednak nieco odmiennie i w ostatecznym rozrachunku nie był to najprzyjemniejszy mecz dla kadrowiczów portugalskiego trenera. Duża zasługa w wygranej należy najlepszego gracza polskiej reprezentacji Lewandowskiego, który ustrzelił dwa gole. Negatywną nowiną jest natomiast to, iż Lewy nabawił się szkody, która eliminuje go ze spotkania z drużyną Anglii.

W premierowym meczu kwalifikującym do mistrzowskiego turnieju w Katarze nasza drużyna zremisowała 3:3 z reprezentacją Węgier. Premierowa połowa opisywanego pojedynku była kiepska w wykonaniu naszych reprezentantów, lecz całe szczęście w kolejnej połowie wyglądaliśmy trochę przychylniej. Mieliśmy szansę nawet zwyciężyć to spotkanie, jednak pomimo tego należy cieszyć z dobrego rezultatu. Należy pamiętać o tym, iż każdy punkcik może może mieć wpływ na końcówkę walki o mistrzostwa świata. Naszym zadaniem jest regularnie punktować z każdym oponentem jeśli skupiamy się nad tym, aby gościć na mundialu w przyszłym roku. Kadra Andory zaprezentowała się solidnie w linii defensywnej, lecz ostatecznie musiała uznać lepszą formę Polski. Lewandowski Robert opuścił boisko z drobnym urazem i niestety nie da rady zaprezentować się przeciwko angielskiego zespołu na wszystkim znanym stadionie Wembley. Za kapitana naszej kadry na murawie pokazał się Świderski, który zdobył bramkę na 3:0 dla polskiej reprezentacji.